TVGDYNIA

VIERNA KONCERT W GDYŃSKIM BLUES CLUBIE ROCKOFON

telewizja 8 października 2012 KONCERT, LUDZIE, VIDEO Możliwość komentowania VIERNA KONCERT W GDYŃSKIM BLUES CLUBIE ROCKOFON została wyłączona

Zespół założony w grudniu 2006 roku przez Wojciecha Buczyńskiego.
W obecny skład kapeli wchodzą : Marta Burzyńska – wokal, Wojciech Buczyński – gitara / manager, Tomasz Olbryś – gitara, Henryk Kołodziej – bas, Maciej Bully Buliński – perkusja. W tworzeniu aranży i nagraniach gościnnie wspierał nas Wojciech Horny – instrumenty klawiszowe.
Zespół nastawia się na mocne brzmienie rockowe. Wiosną 2008 roku utwór „Nie ma nas” zajmuje drugie miejsce na liście przebojów Radia Gdańsk w edycji „ Przebojem na antenę” .Jesienią 2008 roku nagrywamy pierwszy teledysk do utworu „W krzywym Zwierciadle”. W roku 2008 i 2009 kapela występuje dwukrotnie na głównej scenie WOŚP-u w Gdańsku na Długim Targu, wzbudzając gromkie brawa publiczności i uznanie organizatorów.
Koncerty w Trójmiejskich klubach muzycznych powiększają grono fanów zespołu Vierna. Wiosną 2009 zespół stara się o nominację na koncert TopTrendy w Sopocie. Utwór ” Nie ma nas” od października 2009 króluje na liście przebojów rozgłośni Radia Kaszebe. W ostateczności utrzymuje się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu. Pod koniec roku 2009 powstaje utwór „Kopalnia” – jest on poświęcony tragicznym wydarzeniom w Kopalni „Wujek”. Od początku roku 2010 trafia na czołowe miejsca w liście przebojów Radia Kaszebe, w ostateczności plasując się na pierwszym miejscu. Zespół nabiera rozpędu i od marca 2010 roku rozpoczyna trasę promujacą materiał do pierwszej płyty. W roku 2010 zespół skupia się na wydaniu pierwszej płyty – ” TANGO ŻYCIA „. Od jesieni 2010 roku zespół VIERNA współpracował z Arletą Rusiecką. Z jej udziałem został nagrany utwór „KOLEJNY DZIEŃ” , a następnie teledysk do tej piosenki. Na początku roku 2012 do zespołu powraca Marta Burzyńska – obecnie Drozdowska. Zespół zaczyna koncertować.
17.czerwca 2012 roku zespół zdobywa wyróżnienie na Festiwalu Muzyki Rockowej w Nidzicy – Zmrock Nidzica. Aktualnie pracujemy nad nowym materiałem.

Like this Article? Share it!

Comments are closed.