TVGDYNIA

JUBILEUSZ 25-LECIA HOSPICJUM ŚW. WAWRZYŃCA W GDYNI

telewizja 10 października 2012 INNE, VIDEO Możliwość komentowania JUBILEUSZ 25-LECIA HOSPICJUM ŚW. WAWRZYŃCA W GDYNI została wyłączona

Kulminacją rocznicowych obchodów 25-lecia naszego Hospicjum były trzydniowe uroczystości, które rozpoczęły się 5 października „Wieczorem Wspomnień i Refleksji”. W spotkaniu w gdyńskim Teatrze Miejskim wzięli udział przyjaciele Hospicjum św. Wawrzyńca, wolontariusze i pracownicy.
Zakończeniem wieczoru był wspaniały koncert piosenek Edith Piaff w interpretacji pani Doroty Lulki. Kolejny dzień to Gdyńskie Sympozjum Hospicyjne „Nie opuszczaj mnie, wysłuchaj mnie i pomóż mi” w gościnnej auli Zarządu Portu Gdynia. Wieczorem tego samego dnia w Kościele oo Redemptorystów w Gdyni mogliśmy wysłuchać koncertu Capelli Gedanensis i światowej sławy skrzypka, Konstantego Andrzeja Kulki. W niedzielę 7 października w Kościele NMP Królowej Polski w Gdyni odprawiona została, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, Msza Święta Dziękczynna. Po Mszy Świętej, na Placu Grunwaldzkim odbyła się inauguracja jesiennej edycji „Pól Nadziei na Pomorzu”. Przedstawiciele hospicjów z Gdańska, Sopotu i Pucka, oraz dzieci i młodzież z gdyńskich przedszkoli i szkół odebrali kosze z cebulkami żonkili – symbolu ruchu hospicyjnego. A wszystko to przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Like this Article? Share it!

Comments are closed.