TVGDYNIA

GALA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI „BENEFIS DOJRZAŁOŚCI”. 10 LAT CASU.

Benefis Dojrzałości to wydarzenie bez precedensu. To wyjątkowy koncert w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzyli na tą okazję zespół wokalno – instrumentalny, złożony z przedstawicieli różnych orkiestr, chórów, formacji jazzowych czy grup teatralnych. Wśród wykonawców są m.in. muzycy i aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni, studencki i pedagodzy gdańskiej Akademii Muzycznej, Orkiestra Symfoniczna „Progres”, Kwartet Capelli Gedanensis, Chór Camerata Santa Cecilia, przedstawiciele środowiska jazzowego i inni.
Inspiracją do jego realizacji nie jest twórczość uznanych artystów, ale amatorska twórczość poetycka gdyńskich seniorów w opracowaniu na orkiestrę, zespół jazzowy, chór i solistów wokalistów. Muzykę do wybranych wierszy dziesięciu benefisantów koncertu napisał i opracował znakomity kompozytor Artur Guza.
Nasze wiersze brzmią jeszcze pełniej. Pięknie muzyka podkreśla to, co miałam w swoim wierszu do powiedzenia. To niesamowite, że nas to spotyka – mówi seniorka z Centrum Aktywności Seniora pani Maria Hoyer-Martyńczuk.
Benefis Dojrzałości to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej. Już od kilku lat organizowane są koncerty studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, słuchaczy Studium Wokalnego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, czy akcje z udziałem aktorów trójmiejskich teatrów na rzecz różnych instytucji seniorskich w Trójmieście. Tym razem artyści związani z tymi instytucjami uświetnili wydarzenie wieńczące 10 lat działalności Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.
Artur Guza, który napisał przepiękną muzykę i ciekawe aranżacje do wierszy gdyńskich seniorów  podkreślał, że to wyjątkowe zadanie napisać muzykę do tekstów, które  nie były pisane z założeniem, że będą prezentowane w tej formie. To było wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na wspaniały jubileusz, ale było  to wyjątkowe w swym rodzaju wydarzenie artystyczne .
Tą wspaniałą galę wyreżyserował pomysłodawca  Jarosław Polański.

Like this Article? Share it!

Comments are closed.