TVGDYNIA

EGG3 KONCERT W GDYŃSKIM KLUBIE MUZYCZNYM UCHO

telewizja 5 października 2012 KONCERT, LUDZIE, VIDEO Możliwość komentowania EGG3 KONCERT W GDYŃSKIM KLUBIE MUZYCZNYM UCHO została wyłączona

Trio muzyków jazzowych, którzy — zafascynowani rockiem i horrorami, powołali do życia improwizujący skład EGG3 (saksofon barytonowy, gitara i perkusja). Jego brzmienie przywodzi na myśl połączenie grupy Morphine z takimi artystami jak Mr. Bungle, Fantomas i Danny Elfman. Zespół ma za sobą trasy koncertowe w Norwegii i w Wielkiej Brytanii. Występował na takich festiwalach jak Lima czy MaiJazz. Aktualnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Vidar K. Schanche (gitara)
Studiował jazz w Leeds (stopnie BA i MA). Obecnie gra z wieloma formacjami (m.in. Pocket Corner, EGG3, Athana/Schanche, Kitchen Orchestra, Morten Abel, Line Larsen, Extended Corner, Story Water). Ma na swoim koncie występy na takich wydarzeniach muzycznych jak MaiJazz, Vossajazz, Stavanger International Chamber Music Festival i LIMA festival.

Inge Breistein (saksofon)
Ur. w 1983 roku w Bergen. Saksofonista, kompozytor i producent muzyczny. Odkąd przeniósł się do Stavanger na studia w Institute for Music and Dance, pozostaje związany z tamtejszą sceną muzyczną. Aktualnie jest w trakcie kolejnych studiów (muzyka improwizowana). Oprócz gry na saksofonie w składach jazzowych, zajmował się też produkcją muzyki elektronicznej.

Ståle Birkeland (perkusja)
Ur. w 1981 w Voss. Mieszka w Stavanger, gdzie pracuje z licznymi zespołami – The Geordie Approach, Kitchen Orchestra, Pocket Corner, Maschinenfestung i EGG3. Koncentruje się przede wszystkim na pracy w Norwegii i w krajach europejskich. Niedawno skończył kilkudniową rezydenturę w Tokio. Grał również solowe „La Rage” w ICA (The Institute for Contemporary Art) w Londynie.

Myspace: http://www.myspace.com/eggthree
Facebook: http://www.facebook.com/pages/EGG3/55089562165

Like this Article? Share it!

Comments are closed.